%100 Yaşam Kalitesi Yarışması

Başvuru Süreci

1 Ocak – 12 Nisan 2017

Jüri Toplantısı

20 Nisan 2017

Facebook Oylaması

24 Nisan - 3 Mayıs 2017

Ödül Töreni

Mayıs 2017

 
-Yarışma Hakkında-

“Üniversiteliler Arası Yaşam Kalitesi Yarışması” Türkiye çapındaki tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği “yaşam kalitesini geliştirmeyi hedefleyen proje fikirleri” yarışmasıdır. Yarışmanın amacı, üniversiteliler arasında yaşam kalitesi konusunda farkındalık yaratmak, öğrencilerin düşünmelerini ve çözüm üretmelerini sağlamak, kalite konusundaki vizyonlarını genişletip motive ederek başarıyı ödüllendirmektir.

Yarışma, kalite konusunda Türkiye’nin lider ve öncü Sivil Toplum Kuruluşu Türkiye Kalite Derneği - KalDer’in katkılarıyla düzenlenmektedir. KalDer yarışmanın lansmanından, şartname hazırlanması, kriter belirleme ve değerlendirme süreçlerine kadar tüm aşamalarda proje içerisinde yer almaktadır.

-Yarışma Kategorileri-
Bireysel Yaşam Kalitesi
Bireysel Yaşam Kalitesi
Bireylerin yaşam koşullarını iyileştirecek ve standartlarını yükseltmelerini sağlayacak proje fikirleri yarışacaktır.
Çevre ve Yaşam Kalitesi
Çevre ve Yaşam Kalitesi
Karbon ayak izini azaltacak, doğal kaynakların bilinçli kullanımını ve doğada var olan dengenin korunmasını sağlayacak proje fikirleri yarışacaktır.
Eğitim ve Yaşam Kalitesi
Eğitim ve Yaşam Kalitesi
Eğitim alanında fark edilen ihtiyaçlar için yaratıcı çözümler geliştirecek, kaliteli eğitim hakkı için kamuoyu bilinci oluşturmayı sağlayacak proje fikirleri yarışacaktır.
Engellilerin Yaşam Kalitesi
Engellilerin Yaşam Kalitesi
Engellilerin sosyal yaşama uyumunu kolaylaştırıcı ve bu konuda toplumsal bilinç yaratacak proje fikirleri yarışacaktır.
Kadınların Yaşam Kalitesi
Kadınların Yaşam Kalitesi
Kadınların birey olarak sahip olduğu haklar konusunda kamuoyu farkındalığı oluşturacak ve toplumda yaşanan aksaklıklara kalıcı çözümler getirecek proje fikirleri yarışacaktır.
 
-Yarışma Ödülleri-
Büyük Ödül
BÜYÜK ÖDÜL

Büyük ödül jüri üyelerinden en yüksek oyu alan proje sahibine verilecektir. Büyük ödülü kazanan proje toplam 15.000 TL para ödülü kazanacaktır. Proje sahibi grup ise ödül grup adına grup liderine verilecektir.

KATEGORİ ÖDÜLLERİ
Kategori
Birincilik Ödülü:
6.000 TL
Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek oyu alan proje “Kategori Birincisi” seçilecektir. Kategori birincilerine 6.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi grup ise para ödülü grup adına grup liderlerine verilecektir.
Kategori
İkincilik Ödülü:
4.000 TL
Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek oyu alan ikinci proje “Kategori İkincisi” seçilecektir. Kategori ikincilerine 4.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi grup ise para ödülü grup adına grup liderlerine verilecektir.
Kategori
Üçüncülük Ödülü:
2.000 TL
Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek oyu alan üçüncü proje “Kategori Üçüncüsü” seçilecektir. Kategori üçüncülerine 2.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi grup ise para ödülü grup adına grup liderlerine verilecektir.
DİĞER ÖDÜLLER
Proje Özel Ödülü:
5.000 TL
Değerlendirme için jüriye sunulan 25 proje arasından “Büyük Ödül” ve kategori birinciliği kazanan projeler dışındaki projeler, jüri tarafından projenin yaşam kalitesine yaptığı sürdürülebilir katkı göz önüne alınarak değerlendirilecek ve  ‘Proje Özel Ödülü’ ne layık görülen proje sahibine 5.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi grup ise para ödülü grup adına grup liderine verilecektir.
Sosyal Medya Ödülü:
3.000 TL
Jüri değerlendirmesine sunulan her kategoriden ilk 5 proje yarışmanın Facebook sayfasında yayınlanacak ve oylanacaktır. Oylama sonucu en yüksek oyu alan proje sahibine 3.000 TL nakit para ödülü verilecektir. Kazanan proje sahibi grup ise para ödülü grup adına grup liderine verilecektir.
Türkiye Kalite Derneği KalDer’de Staj İmkanı
Tüm kategorilerde dereceye giren ilk 3 öğrenci/grup, sosyal medya oylaması sonucu birinci olan öğrenci/grup,  KalDer’in Merkez şubesi veya Ankara, İzmir ve Bursa şubelerinden birinde staj yapma imkânı bulabilecektir. Üniversitede zorunlu stajı bulunan ve sigortaları üniversiteler tarafından ödenen öğrenciler, KalDer’in belirlediği tarih aralığında kurumun belirlediği şartlarda zorunlu stajını yapacaktır. Staj boyunca ulaşım, konaklama ve diğer giderler kişiye aittir.
 
Yarışma Tarihi
12
NİSAN
2017
Yarışma Tarihi
Projeler En Geç
12 Nisan 2017 Çarşamba
gününe kadar
teslim edilmelidir.
 
-Jüri-
Buket Eminoğlu Pilavcı
Buket Eminoğlu Pilavcı
KalDer Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet Şerif İzgören
Ahmet Şerif İzgören
İzgören Akademi Yönetim Kurulu Başkanı
Damla Birol
Damla Birol
Türk Tuborg A.Ş. CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan
Prof. Dr. Ali Rıza Kaylan
KalDer Eski Başkanı, Akademisyen
Tuluhan Tekelioğlu
Tuluhan Tekelioğlu
Gazeteci, Belgesel Yapımcısı ve Yönetmen
Volkan Akı
Volkan Akı
Gazeteci, Köşeyazarı
Ebru Bulgurcu
Ebru Bulgurcu
Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım Sporcusu
Jüri Değerlendirme Sistemi Yarışmaya gönderilen başvurular değerlendirme kriterleri baz alınarak incelenecek ve her kategoride en yüksek oyu alan 5 proje jürinin değerlendirmesine sunulacaktır. Jüri oylaması sonunda her kategoride en yüksek oyu alan proje “Kategori Birincisi” olarak belirlenecektir. Jüri değerlendirmesi sonucunda en yüksek oyu alan proje “Büyük Ödül” kazanacaktır.
-Başvuru-

Başvurular 12 Nisan 2017'de kapanacaktır!

Bilgilendirme:

Yarışma başvurusunda bulunabilmen için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

  • Eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış Başvuru Formu // indir
  • Proje Dosyası // indir
  • Öğrenci Kimlik Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi

Başvuruyu tamamlayabilmek için, proje dosyası dışındaki tüm belgeler JPG veya PDF formatında olmalıdır. Proje dosyası word formatında olmalıdır. (DOC, DOCX)

Dosya başına 2MB'dan büyük olmayacak şekilde hazır olması ve formda ilgili alanlara yüklenmesi gerekmektedir.

* Proje anafikrini ve amacını içerecek şekilde maksimum 200 kelime olarak hazırlanmalıdır.

ÜNİVERSİTELİ İLETİŞİM BİLGİLERİ :

GRUP LİDERİ İLETİŞİM BİLGİLERİ :

GRUP ÜYESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ :

GRUP ÜYESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ :

Yarışma Şartnamesi'ni okudum ve kabul ediyorum.
* Her farklı kategori için ayrı başvuru yapmalısın.

Formda yer alan tüm alanların doldurulması zorunludur. Yüklediğin dosyaların boyutuna ve internet bağlantı hızına göre başvurunun yüklenmesi 5 dakikaya kadar sürebilir. Lütfen "Gönder" tuşuna bastıktan sonra başvurunun alındığını onaylayan ekranı görene kadar bekle. Gönder tuşuna arka arkaya basma.
-Başvuru Sonuç-

Yarışma başvurun alınmıştır.
Başarılar dileriz...

-İletişim-
Bağdat Caddesi Ömer Efendi Sokak No:2 Ferah Apt. D.4
Kızıltoprak - İSTANBUL

Tel           : 0216 - 418 33 34
Faks        : 0216 - 338 14 64
Cep         : (0533) 137 10 99
E-posta  : okatan@arpr.com.tr
stutgun@arpr.com.tr
www.arpr.com.tr